KURUMSAL

HAKKIMIZDA

Kurucusu Hüseyin Başaran olan Başaran Granit, 1982 yılında Mermer işleme faaliyeti ile yola çıkmış, 1996 yılında Granit ile Trakya'yı tanıştırmış, 2007 yılında bünyesine Çimstone markasını katmış, 2014 yılında ise "TAŞA DAİR ARADIĞINIZ HER ŞEY" diyerek Başaran Doğal Taş & Dekorasyon markasını yaratarak büyüme ve gelişme adına yoluna devam etmektedir. İlkeleri gereği firma, yönetimini departman ve bölümleriyle yürütmektedir.  Başaran Granit Doğal Taş & Dekorasyon , Sektöründe  Trakya Bölgesinin en büyük kapasiteye sahip tek tesisidir. 2000 m2 kapalı, 1250 m2 açık, 200 m2 showroom alanıyla Tekirdağ /Çorlu' da hizmet vermektedir. 

MİSYONUMUZ

BAŞARAN GRANİT olarak, Müşterilerimiz için yeni, tasarımlar geliştirmek, müşterilerimizin yararlanabilecekleri alternatif ürünler sunabilmek temel hedefimizdir. Mermer ve Granit sektöründeki tüm global yenilik ve teknik gelişmelerin takipçisi olmayı, aynı zamanda bu gelişmelerin bölgedeki uygulayıcısı ve öncüsü olmayı kendimize misyon edindik. Müşteri memnuniyetine, kaliteye ve başarıya odaklı bu ilkelerimiz doğrultusunda ticari hayatımıza devam ederken taviz vermeyeceğimiz diğer hususlar da çalışanlarımızın güvenliği ve doğayla dost teknolojileri kullanarak yaşadığımız dünyaya saygılı olmaktır.

VİZYONUMUZ

Kaliteli ürün ve hizmet sağlamanın temel gereklilikleri olan modern teknoloji, kaliteli ekipman ve deneyimli işgücü kullanarak, müşteri odaklı kalite politikası çerçevesinde, güçlü sinerji ile çalışmalar yapmaktır. Bölgede Mermer ve Granit sektörü denilince akla gelen ilk firma olmayı, bu hedefini gerçekleştirirken de misyonundan ve ticari ilkelerinden taviz vermemeyi kendisine vizyon edinmiştir.
Kurulduğu günden bu yana geçen kısa sürede kat ettiği yol firmamızın vizyonuna adım adım yaklaştığını doğrular nitelikte olup kaliteli hizmet vermekten asla vazgeçmeyecektir. Vizyonumuz doğrultusunda; Türkiye' deki mermer, granitler ve doğal taş ürünleri ile ilgili tüm gelişmeleri takip ederek müşterilerimize kaliteli ürünler ve yüksek hizmet kalitesi sunmaktır.
 • Müşterilerini, kaliteli ve uygun fiyatlı ürün sunarak güven içinde mutlu etmek,
 • Çalışanlarının memnuniyetini, eğitimini, gelişmesini ve bağlılığını sağlamak,
 • Bilinçli tedarikçilerden sağlanan kaliteli hammaddeleri ve modern üretim tekniklerini kullanmak,
 • Doğal kaynaklarımızı değerlendirip ülkemize yarar sağlayacak faaliyetlerde bulunmak,
 • Sektöründe rekabet yaratarak öncülük vasfını sürdürerek sürekli gelişip büyüme hedeflerine koşmak

NELER YAPIYORUZ?

 • PROJE ÇALIŞMALARI 
 • KİŞİYE ÖZEL TASARIMLAR
 • CEPHE KAPLAMA
 • SERT ZEMİN TAŞLARI
 • MUTFAK VE BANYO DEKORASYONLARI
 • TEZGAH VE BANKOLAR
 • ŞÖMİNE KAPLAMALARI
 • TÜRK HAMAMI DEKORASYONLARI
 • BASAMAK VE ZEMİN DÖŞEME
 • KABİR-KABRİSTANLIK-ŞADIRVAN 

Renkleri beraber seçiyoruz , Tasarımı beraber yapıyoruz , "Doğal Taş"  denince akıllara zaten  biz geliyoruz ; güvendiğiniz marka " Başaran Granit"  artık  "Doğal Taş ve Dekorasyon" hizmetiyle sizlere kaliteli hizmet sunmaya devam ediyor. 

FABRİKA

FABRİKA
FABRİKA
FABRİKA
FABRİKA

ÜRETİM

OTOMATİK KÖPRÜ KESME MAKİNESİ

İtalyan meşeli bilgisayar sistemli olan Köprü kesim makinası ile plaka halindeki mermer, granit ve benzeri ürünlerin, istenilen ölçülerinde  hassas taş kesimleri yapılmakta ve taş kesimleri kusursuz olmaktadır.

OTOMATİK KÖPRÜ KESME MAKİNESİ

PAH- CİLA -PROFİL MAKİNASI

Pah makinası taşın düz kenarına, hem üst hem de alt olmak üzere köşelerde uygulanan bir yuvarlama işlemidir. İstenilen yarı çapta yapılabilmektedir. İşeleme giren taşların kalınlık ölçüleri farklı olsada pah büyüklükleri aynı çıkmaktadır. Cila kalitesi hatasız bir şekilde yapılmaktadır.
PAH- CİLA -PROFİL MAKİNASI
PAH- CİLA -PROFİL MAKİNASI

WATERJET (SU JETİ)

Su jeti nedir?

Su jeti CAD tabanlı bir programla çalışan bilgisayar destekli soğuk kesme teknolojisidir. Bu kesme yöntemiyle 3200 bar basınç altında Mermer, granit, cam, seramik, ahşap, her türlü metal ürünü ve benzeri ürünler 80mm kalınlığa kadar 2 boyutlu olarak kusursuz bir şekilde kesilebilmektedir.

Su jeti kesimi nasıl yapılır?

Su jeti ile kesilmek istenen şekil, dijital ya da baskı şeklinde ölçekli bir şekilde firmamıza iletilir. Burada teknik ekibimiz tarafından çizimlendirilerek kesime hazır hale getirilir.İsteğe göre kesilecek malzeme tarafımıza gönderilerek kesim yapılır.

Su jeti kullanım alanları nerelerdir?

*Mimari alanlarda, her türlü kaplama malzemesinin istenen ebat ve şekilde kesilmesi sağlanarak çeşitli dekoratif görüntülerin oluşturulması için alternatifi olmayan bir kesim yöntemidir.

WATERJET (SU JETİ)
WATERJET (SU JETİ)
WATERJET (SU JETİ)

YÜZEY UYGULAMA İŞLEMLERİ

FARKLI YÜZEY UYGULAMA İŞLEMİ NEDİR?

Mermer, Granit ve bütün doğal taş yüzeylerinde kaymaz yüzey oluşturmak amacı ile özel makine ve aparatlarımız yardımıyla yaptığımız bir uygulama şeklidir.

Mermer, Granit  ve bütün doğal taş yüzeyleri özel aşındırıcı makine ve fırça aparatlarımız ile antik bir doku yakalayana kadar aşındırdığımız ve hafif bir parlaklık kazandırdığımız bir yüzey şeklidir.

Değişik yüzey şekillerinin bir arada kullanılarak yarattığı görsel farklılıklar da BAŞARAN GRANİT ' İN  ürün yelpazesi arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda;

 • Yakılmış,
 • Kumlanmış,
 • Çekiçlenmiş,
 • Pürüzlendirilmiş,
 • Eskitme yüzeyleri de elde etmek artık üretim fabrikamızda mümkündür.
YÜZEY UYGULAMA İŞLEMLERİ
YÜZEY UYGULAMA İŞLEMLERİ
YÜZEY UYGULAMA İŞLEMLERİ